השקמה 2, אזור

הצהרת הון

פתחתם עסק? תצטרכו להגיש הצהרת הון, גם אם אתם עדיין שכירים ואפילו אם מדובר בעסק קטן – איך עושים את זה? למה חשוב למלא כמו שצריך? ואיך אפשר להיות עצמאי, בלי כאב הראש של הגשת דוחות והצהרת הון?

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין

הצהרת ההון היא תמונת מצב של כל הנכסים וההתחייבויות של אדם לתאריך מסוים בשנה – לרוב 31 בדצמבר לשנה הקודמת. כלומר, אם בשנת 2018 פתחתם עסק פרטי והודעתם למס ההכנסה על פתיחת התיק, תקבלו הצהרת הון שהתאריך שלה יהיה 31.12.2017.

בהצהרה הראשונה תידרשו להציג את כל מה שקיים ברשותכם: חסכונות, קרנות השתלמות או נכסי נדל"ן. בהצהרות ההון הבאות תידרשו להראות אם הצלחתם להגדיל את ההון והנכסים שלכם באופן שמתאים להכנסות וההוצאות שהצגתם בדוחות השנתיים.

הצהרת הון משמשת את מס ההכנסה לבדוק את בעל העסק ולראות אם השינויים שחלו במהלך השנים, בין הצהרת ההון הראשונה והשנייה, נבעו מההכנסות של אותו אדם. זו אינדיקציה למלחמה בהון השחור, וזו בדיקה שמנסה להבין אם האדם דיווח על כל ההכנסות שלו כחוק – האם פתאום הגיעו לו נכסים שלא ייתכן שהיה לו מימון לרכוש?

 

השירות שלנו:

  • פתיחת תיקים ברשויות המס 
  • עריכת הנהלת חשבונות שוטפת
  • עדכון הלקוח בעדכוני חקיקת המס השוטפת
  • תכנוני מס שוטפים לעסק
  • הגשת דוח שנתי לרשויות המס
  • הגשת צהרת הון
  • ייצוג מול רשויות המס

יש לך שאלות על הצהרות הון?

נשמח לתת לך עוד פרטים:

עוד כתבות מעניינות:

גיוס אשראי לעסקים

גיוס אשראי בנקאי לעסקים איך זה עובד? הבנקים הם מוסדות שמלווים אותנו מאות שנים, הם נחשבים אמינים, יציבים ובטוחים ולראייה – אין כמעט אדם שחי במדינה

לפרטים נוספים >

עוסק מורשה

עוסק מורשה יכול להיות כל אדם שמעוניין להיות עצמאי ונרשם ברשויות המס.
העוסק גובה מע"מ מלקוחותיו- 17% לסכום העסקה (מע"מ עסקאות), והוא רשאי לקזז מע"מ בגין תשלומים לספקים (מע"מ תשומות).

לפרטים נוספים >

הצהרות הון

כלי של מס הכנסה והרשויות בישראל לעקוב אחר הנכסים אותם צובר הנישום. הדרישה לתת הצהרת הון מגיעה על פי רוב לחברות, עצמאים או שכירים בעלי רמת הכנסה מסויימת.

לפרטים נוספים >

חברה בע"מ

חברה בע"מ הינה ישות משפטית אשר התאגדה על מנת לבצע פעולות שונות למטרת רווח. החברה בע"מ הינה ישות עצמאית ונפרדת מבעליה, הנחשבים לבעלי מניות. האחריות המשפטית של החברה בע"מ נתונה בידי החברה עצמה ולא בידי בעליה, הנחשבים לבעלי מניות.

לפרטים נוספים >